Wersja polska About firm Über die Firma Présentation de la société POLERS Zapraszamy do naszego sklepu internetowego


USUWANIE GRAFFITI ORAZ PROFILAKTYKA I SYSTEMY ANTYGRAFFITIDLACZEGO WARTO ZABEZPIECZAĆ POWIERZCHNIĘ PRZED GRAFFITI?
Zabezpieczanie antygrafitti charakteryzuje się następującymi właściwościami:

 • Są trwałe i skuteczne - Preparaty do zabezpieczenie opatrzone są gwarancją przynajmniej 7 letniej skuteczności i trwałości.
 • Są bezpieczne i ekologiczne - posiadają atesty "PZH", Aprobatę techniczną oraz pozytywną opinię Instytutu Ochrony Środowiska.
 • Są niepalne - dlatego mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych jak np. tunele metra itp..
 • Izolują materiały elewacyjne (lub inne) od wpływu różnych czynników powodujących ich niszczenie, jak oddziaływanie wilgoci, promieni UV, zabrudzeń komunikacyjnych, atmosferycznych lub będące wynikiem wandalizmu jak GRAFFITI, plakaty itp.

 • Zabezpieczenie antygraffiti: • gwarantuje 100% usuniecie graffiti przy użyciu czystej, gorącej wody,
 • przywracając pierwotny stan powierzchni.
 • mechanicznie "wyczyszczonej", a zazwyczaj uszkodzonej powierzchni.
 • jest zdecydowanie mniej kosztowne, niż usuwanie graffiti metodą chemiczną, która pomimo wyższych kosztów wykonania nie gwarantuje zawsze uzyskania zamierzonego efektu i niesie ryzyko uszkodzenia czyszczonej powierzchni.
 • stanowi nie znaczny wydatek procentowy w skali całkowitych kosztów remontu lub wzniesienia elewacji. Według danych zaczerpniętych od różnych inwestorów koszt zabezpieczenia podnosi całkowity koszt prac elewacyjnych od ułamku procenta do kilku procent.
 • pozwala na szybkie usunięcie graffiti, co wpływa na świadomość grafficiarzy, utwierdzając ich w przekonaniu, że z uwagi na szybkie "zniknięcie" ich dzieła miejsce to nie warte jest "zainteresowania" , gdyż zbyt krótka ekspozycja graffiti nie zachęca do jego ponownego tworzenia.
 • rozwiązuje problem nawet w przypadku częstych wizyt "upartych" grafficiarzy, gdyż czyszczenie może odbywać się wielokrotnie, pod warunkiem każdorazowego ponownego zabezpieczania uprzednio czyszczonej powierzchni.

 • OPIS TECHNOLOGICZNY
  Preparaty do zabezpieczania AGS 3502/10/12 charakteryzują się następującymi właściwościami:

  Zabezpieczenie powierzchni przed graffiti polega na pokryciu fragmentu np. elewacji (na całej szerokości do wysokości około 3 - 4 m) preparatem AGS, który nakłada się w kilku warstwach (ilość warstw uzależniona od typu powierzchni) najlepiej metodą natryskową, dzięki czemu uzyskuje się trwałą i prawie niewidoczną, zmywalną powłokę ochronną, która izoluje powierzchnię elewacji od wszelkich zabrudzeń. Dzięki tej powłoce zabrudzenie wykonane lakierem w aerozolu-graffiti nie wiąże się w sposób trwały ze strukturą materiału elewacyjnego lecz utrzymuje się na wierzchniej warstwie powłoki ochronnej i usuwane jest w 100%, przy zastosowaniu płukania gorącą wodą (około 90oC) pod ciśnieniem. Po usunięciu graffiti należy ponownie nałożyć-odnowić warstwę zabezpieczenia (w miejscu przeprowadzonego czyszczenia). Preparaty do zabezpieczania przed graffiti AGS - 3502/10/12 przeznaczone są do wszystkich typów powierzchni elewacyjnych i innych.

  AGS 3502, 3510, 3512 jest bezbarwną dyspersją na bazie mikro wosków, która po nałożeniu pozwala na uzyskanie trzech efektów kosmetycznych tj.: symbol 3502 - oznacza preparat, który po nałożeniu daje efekt półmatu (najczęściej stosowany), symbol 3510 - oznacza połysk, symbol 3512 - oznacza mat.

  Naturalność mikro wosków, które są podstawowym (wraz z wodą) składnikiem preparatu pozwala na ich stosowanie na każdego typu materiałach bez ryzyka wystąpienia nieprzewidzianych reakcji z podłożem.

  Ponadto AGS 3502/10/12 można wykorzystać do ochrony hydrofobowej . Ich właściwości "izolacyjne" pozwalają na skuteczną ochronę przed wilgocią . Należy tutaj zwrócić uwagę na ciekawostkę, że pomimo właściwości izolujących, zabezpieczenie w żaden sposób nie redukuje dyfuzji czyli paro przepuszczalności pokrytej nim powierzchni. Jest to wynikiem konstrukcji molekularnej, która ( mówiąc obrazowo) formuje się w postać odwróconego "lejka" zwróconego swoją szerszą stroną do wnętrza, natomiast węższą do zewnątrz powierzchni.

  W związku z powyższym AGS 3502/10/12 mogą być z powodzeniem wykorzystywane do izolacji przed wilgocią na powierzchniach np. północno-zachodnich ścian budynków narażonych na stałe zawilgocenie przez opady deszczu lub też powierzchni mających bezpośredni, stały kontakt z woda jak filary nośne mostów itp.  Dbając o naszego Klienta wykonujemy bezpłatne próby w dowolnym wybranym miejscu w celu oceny przez Zleceniodawcę efektu końcowego co ułatwia podjęcia decyzji w sprawie zlecenia.

  Profilaktyka antygraffiti

  Badania naukowe pozwoliły opracować receptury na charakteryzujące się specjalnymi właściwościami powłoki lub impregnaty, które uniemożliwiają przenikanie graffiti lub farbom wgłąb porowatych materiałów mineralnych i do powłok malarskich, pozwalają za to usunąć graffiti bez uszkodzenia podłoża.
  Środki te zwykle chronią przed brudem, zniszczeniem, przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, promieniowaniem UV, zastępując zwykłą impregnację hydrofobową.


  Graffiti Walka z graffiti nie jest droga, a jej podjęcie jest godne zastosowania, gdyż:
 • graffiti to nie tylko problem zaburzeń na tle wrażeń estetycznych; jest to początek procesów destrukcji materiałów elewacyjnych - zwłaszcza naturalnych
 • pozostawienie graffiti to pozwolenie na tworzenie enklaw zaniedbania klatki schodowe, przejścia podziemne, przystanki autobusowe itd.)
 • analiza ekonomiczna wykazuje jednoznacznie, że koszt naprawy elewacji jest nieporównywalny z kosztami późniejszych zabiegów usuwania graffiti; problem nie powinien być zatem pomijany na etapie projektowania i tworzenia programu remontu obiektów i ich utrzymania.


  Usuwanie graffiti Gdy zdecydujemy się na utrzymanie czystości - "walki" z graffiti, winniśmy być konsekwentni, gdyż namazany na nowej elewacji malunek, napis lub hasło, jak magnes przyciąga następne, gdyż wywołuje to chęć odpowiedzi na istniejące lub wymyślenia nowego. Ważne jest więc, aby pojawiające się graffiti były niezwłocznie usuwane, gdyż czyste elewacje stanowią pewien hamulec; jest to również rodzaj przesłania, że tu się nie opłaca poświęcać - też bądź co bądź - kosztownych aerozoli. Postawy te powinny być brane pod uwagę już na etapie kalkulacji kosztów remontów i realizacji inwestycji jak również opracowywanie planów utrzymania czystości.


  Graffiti Graffiti (z jęz. włoskiego graffito) to określenie przejawów wandalizmu, czyli rysunków i napisów, na ścianach domów, peronach stacyjnych, w przejściach podziemnych, pomnikach, itd. Obserwując rozwój zjawiska w innych krajach, które od wielu lat borykają się z ową subkulturą, można utwierdzić się w przekonaniu, że graffiti nie szybko znikną z naszego otoczenia.
  Firma "POLERS" świadczy usługi w zakresie usuwania graffiti jak i profilaktyki tj. zabezpieczenia powierzchni w systemie AGS firmy TRION TENSID AB Szwecja.
  Środki używane posiadają niezbędne atesty, certyfikaty i aprobaty. • PHU Polers A.Kaczmarek S.J. s.-ka i Polers S.J. K.Makowiec i s-ka. nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść i informacje zawarte w niniejszej witrynie oraz za treści i zawartość stron internetowych, do których użytkownicy mogliby zostać przekierowani za pośrednictwem tej witryny. Spółki Polers zastrzegają sobie prawo do wprowadzania wszelkich zmian w treści i zawartości niniejszych stron. Każde bezprawne wykorzystanie zdjęć, materiałów pobranych z tej strony stanowi pogwałcenie praw autorskich i upoważnia spółki Polers do dochodzenia swoich racji, włącznie z drogą sądową.